Paradoxy ve výživě, Ella snadno a rychle, harmonie ve střevě

O výživě s Lahodou - měsíčník o novinkách a zajímavostech ze světa výživy - KVĚTEN 2021

Výživa a zdravý životní styl jsou mým životem. S myšlenkami na ně vstávám a uléhám, každou volnou chvilku věnuji prohlubování znalostí a doplňování informací z oboru. Sleduji nejnovější trendy v oblasti výživy, netrpělivě vyhlížím knižní novinky u nás i v zahraničí, nebo se naopak vracím v čase a studuji starší publikace. Těším se na každou novou kuchařku, dychtivě pročítám české i zahraniční foodblogy, zajímám se o nové doplňky výživy. Výživou zkrátka žiju.

A protože bych se s Vámi alespoň o některé mé „objevy“ ráda podělila, rozhodla jsem se pravidelně zařadit krátký článek o tom, co mě za poslední měsíc oslovilo, zaujalo nebo pobavilo. Právě čtete historicky první díl mého měsíčníku O výživě s Lahodou. Tak ať se Vám líbí!

Nechcete zmeškat ani jeden nový článek? Přihlaste se k odběru novinek.

ODEBÍRAT NOVINKY

Život je plný paradoxů…

Český překlad knihy The Plant Paradox vyšel v nakladatelství Grada už před dvěma lety. Přiznám se, že tehdy mě její autor, Steven R. Gundry, příliš neoslovil a publikaci jsem si zařadila do kategorie „až někdy“. To nastalo letos na jaře, kdy jsem s velkým zájmem přečetla oba jeho bestsellery Skryté nebezpečí zdravých potravin a Skryté tajemství dlouhověkosti.

Knihy totiž zapadly do kontextu mého současného zájmu o střevní mikrobiom. Musím říct, že některé pasáže se mi nečetly úplně lehce, protože zcela popírají zásady zdravé výživy, jak jsou vyučovány v rámci kurzů výživového poradenství a prezentovány v médiích i populárně naučných knihách o výživě. Musíte se například sžít s myšlenkou, že celozrnné pečivo nám víc ubližuje, než prospívá, a že existuje celá řada druhů zeleniny, které mají neblahý vliv na naše zdraví. Kniha také zcela popírá současný trend založený na vysokém příjmu bílkovin a nízkém příjmu sacharidů.

To mě však neodradilo a výživový směr testuji na vlastní kůži. A i když mi některé zásady jdou tzv. „proti srsti“, musím uznat, že po třech týdnech dodržování programu se cítím výborně. Navíc jsem načerpala spoustu informací a inspirace pro další práci, takže se o prázdninách můžete těšit na týdenní program na ozdravení střevního mikrobiomu nabitý informacemi, radami, tipy a chutnými recepty – to vše formou uzavřené FB skupiny!

The_Plant_Paradox

Quick_and_Easy

Ella forever…

Kuchařky Elly Mills (dříve Elly Woodward) prostě miluju. Tímto děkuji nakladatelství DOBROVSKÝ za po všech stránkách zdařilá česká vydání. Protože s Ellou potřebuji být v kontaktu intenzivně, pravidelně brousím po jejím webu (DeliciouslyElla) a hltám její instagram. Ale papír je prostě papír. A tak jsem nedávno objednala její poslední kuchařský počin Quick and Easy (zatím pouze v angličtině), který přímo hraje do karet mému „rychlému vaření“. Očekávejte tedy štědrou porci nových receptů inspirovaných touto foodblogerskou celebritou.

V harmonii sama se sebou...

V rámci svého experimentu s programem The Plant Paradox pro nakopnutí správného zažívání a ozdravení střevního mikrobiomu jsem také testovala nové doplňky stravy. Symbiotikum (obsahuje prebiotika i probiotika) Probio od českého výrobce Harmonelo mě víc než příjemně překvapilo. Po dlouhé době mám „v bříšku jako v pokojíčku“. Ten pocit je vysoce návykový! Pro víc informací o produktech této značky mě neváhejte kontaktovat.

Harmonelo_Probio

Nechcete zmeškat ani jeden nový článek? Přihlaste se k odběru novinek.

ODEBÍRAT NOVINKY

Recepty