vítám vás na svých stránkách

a myslím, že než se pustíte do listování recepty, měli byste o mně vědět, že...

Jídlo je mou láskou odjakživa. Jak už to tak u životních lásek bývá, náš vztah prošel mnoha proměnami.  Vyzkoušela jsem všemožné diety a výživové směry, léta jsem bojovala s poruchami příjmu potravy. Trpělo moje tělo i duše.

Když jsem krátce po třicítce ve vztahu k jídlu konečně nabyla křehkou rovnováhu, poznala jsem svého současného muže. A jeho dvě děti. Střídavá péče obrátila můj spořádaný život doslova vzhůru nohama. Najednou jsem kromě časově náročné práce a svých "výživových starostí" měla ještě dvě malé děti. A mělo být hůř...

Brzy nato přišla na svět moje milovaná dcera a záhy se ukázalo, že netoleruje lepek ani laktózu. Mé kuchařské sebevědomí dostalo na frak. Za pochodu jsem se učila připravovat známá jídla novým způsobem. Můj kulinární svět ovládla BEZ. Zpětně musím říct, že mi exkurz do světa potravinových alergií a intolerancí rozšířil obzory a dodnes z něho při vaření a pečení těžím.

imagetools0.png

imagetools0.png

Jsem povahou bojovník. Došlo mi, že jestli svou životní bitvu s jídlem mám vyhrát, potřebuji informace. Kvalitní, podložené a ověřené.

Načetla jsem stohy literatury, vyslechla řadu přednášek a nakonec se sama pustila do studia výživového poradenství.

Jak šel čas, z mého jídelníčku postupně zmizelo maso a výrazně ubylo živočišných výrobků. Proto v mém archivu receptů najdete i sekce VEGE pro vegetariány a VEGAN pro vegany

Netvrdím, že jsem v cíli cesty, pořád je co se učit a zlepšovat. Už teď vám ale mohu nabídnout své know how nasbírané léty pokusů a omylů, ale také pozorného studia domácích i zahraničních zdrojů z oblasti výživy. Možná se najdete v mém příběhu, nebo v některé jeho části, a vyzkoušíte mé recepty.

Recepty